איך לבחור מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי המגיע לביתך עם "חדר כושר נייד" ואנרגיות סוחפות כבר מזמן לא איזה טרנד חולף. רבים משכבות האוכלוסיה, משתמשים בשירותיהם של מאמנים אישיים. אצל כל מי שחשוב לו להשקיע בעצמו ובבריאות שלו, אימוני כושר אישיים הופכים יותר ויותר מבוקשים, וזאת משום שזו למעשה אחת הדרכים הבטוחות להתאמן ולהשיג תוצאות בצורה נכונה, מבוקרת ומותאמת למטרות. הוא גם מתאים יותר לאוכלוסיות מיוחדות, לקשישים, לילדים הסובלים מעודף משקל, לנשים בהריון ולכל מי שמחפש באימון שלו קצת יותר.                                                                                                                                                                                                  אימוני כושר אישיים מתקיימים היכן שרק תבקשו, בבית הלקוח, בים, בפארק או אצל המאמן עצמו ובאיזה זמן שנח למתאמן.

כמו בכל תחום, ישנם אנשי מקצוע טובים יותר וטובים פחות. אם עד עכשיו לא בחרתם טוב, לכל דבר יש פעם ראשונה. הגיע הזמן שתבחרו מאמן מוצלח שיהיה לו אכפת מההתקדמות שלכם בכל שלב ולכן חשוב לשים לב למספר קריטריונים שיעזרו בבחירת מאמן הכושר המתאים עבורכם, ולשם כך ריכזרו עבורכם מספר נקודות והמלצות חשובות שבאמצעותן תוכלו לדעת שהמאמן העומד מולכם הינו מאמן כושר אישי איכותי ומנוסה שיביא אתכם לתוצאות הנכספות:

רקע אישי והסמכות:

מאמן כושר מוסמך, הוא זה אשר סיים בהצלחה קורס מדריכים (בד"כ מדריכי חדר כושר) באחד מהמוסדות המורשים: וינגייט, אוהלו, קמפוס שיאים, הגימנסיה ועוד

בקשו לדעת את הרקע האישי והמקצועי של המאמן האישי, בדקו כי הוא מוסמך לאמן אתכם וכי יש לו תעודות ממקור מוסמך. שאלו איפה עבר את תהליך ההכשרה ופרטים נוספים הקשורים להכשרתו כמאמן כושר. מאמן כושר אישי שלוקח את העבודה ברצינות יבחר לגשת לקורסים והסמכות נוספות אשר ישדרגו את הידע שלו, ואת התמורה אשר יוכל לתת ללקוחותיו. באופן זה יכול המאמן לקבל הכשרות שונות ולהבין יותר טוב בנושאים כגון: שיקום פציעות, פיתוח גוף ועוד.

ניסיון קודם של המאמן האישי - וודאו כי אתם לא הראשונים שלו וכי יש לו עבר ארוך של מתאמנים, לפחות במשך שנה. כדאי לפנות ראשית לאנשי מקצוע עליהם קיבלתם המלצה מאנשים קרובים. אין כמו ניסיון של אחרים,נבדוק התייחסות לניסיונו של המאמן. איזה סוגי אימונים הוא העביר, לאיזה קבוצות גיל ובאיזה מתכונת. נסיונו של מאמן הכושר הינו קריטי - במהלך האימונים, המאמן לומד כל הזמן דברים חדשים ונחשף לסוגים שונים של מתאמנים. כדאי לכם לקחת מאמן כושר אישי מנוסה שכבר העביר אימונים מספר שנים, כדי שיוכל לבנות לכם תוכנית אימונים מיטבית עבורכם.

תגובות של מתאמנים קודמים - חפשו תגובות שהתקבלו ממתאמנים קודמים. כדאי לחפש תגובות מפורטות הכוללות התייחסות עניינית לרמת המאמן והאימון ולא תגובות קצרות כמו "מאמן תותח" או "המאמן הכי טוב שהיה לי". כמו כן כדאי לשאול מהי כמות המתאמנים שהוא מאמן בכל שבוע, כך תוכלו ללמוד עליו אם הוא מבוקש ועסוק.

התנהלות כוללת - חפשו התייחסות לאופן העברת האימון, בניית תוכנית אימונים, יחסי אנוש ועוד פרטים המתייחסים למאמן ולאופי האימון. בידקו האם קיימת תוכנית עבודה מסודרת המותאמת אישית עבורכם. איך נבנית התוכנית, והאם הוא מציב יעדים ברורים וריאליים להצלחת תוכנית האימון. תבדקו איתו כיצד מתנהל כל אימון, האם הוא מגוון בפעילויות שונות או חוזר על כל אימון באופן מונוטוני. חשוב שלא תשתעממו במהלך האימון אלא תיהנו ותשתוקקו להגיע לאימון הבא, על מנת שתוכלו להתמיד בו לאורך זמן. בידקו האם קיימת התייחסות גם לתזונה ולאורח החיים בין האימונים - הזמן בין האימונים לא פחות חשוב מהאימון עצמו ולכן חשוב לעבוד עם מאמן כושר אישי שמקפיד על כך.

ה"אני מאמין " של המאמן- חשוב לבחור במאמן אישי שכל חייו סובבים סביב כושר, שהאימון הוא התפקיד המרכזי שהוא עושה ורואה בו את העתיד שלו. הימנעו ממאמני כושר שעושים זאת בכדי להשלים הכנסה או לממן את התואר. בדקו מהם העקרונות החשובים לו בתור מאמן כושר אישי.

טווח מחירים - כמובן שצריך לבדוק האם המחיר של האימון נמצא במסגרת התקציב שלכם. חשוב להיות גמישים מאחר שיתכן שמאמנים קצת יותר יקרים יהיו הרבה יותר טובים. עלות אימון אישי היא בדרך כלל בין 150 ל-350, תלוי במספר האימונים שהתחייבתם להם. לעיתים אנחנו בוחרים מאמן אישי לפי עלות השיעור, אך חשוב לזכור כי בגלל כמה שקלים אנחנו עלולים להתאכזב ולהגיע לתוצאות שונות ממה שהיינו יכולים להגיע במחיר אחר.

 

הפעולות שמבדילות בין מאמן כושר אישי מקצועי ללא מקצועי:

שיחת היכרות מעמיקה – בשיחה המאמן צריך לתשאל את המתאמן. השאלות צריכות להיות על המצב הבריאותי ומגבלות פיזיות קיימות, היעדים הרצויים, הזמן שהמתאמן מוכן להשקיע ועוד.

לקיחת מדדים בתחילת התכנית – כדי לאמוד את השיפור העתידי, על המאמן לקחת את המדדים הבאים: משקל, אחוז שומן, היקפים. ניתן להוסיף מדדים נוספים, כגון דופק במנוחה.

הגדרת מטרות ויעדים- הצבת יעדים ריאליים לחודש/חודש וחצי. היעדים צריכים להשתנות כל סוף תקופה. כמו כן בניית תכנית אישית קבועה בהתאם למטרות והמצב העכשווי ומעקב אחרי התכנית.

שינוי התכנית כל חודש  עד חודש וחצי. אם המאמן לא משנה את התכנית, או משנה אותה לעיתים תכופות מדי, ברוב המקרים זה יפגע בתוצאות.

יחס אישי – אם המאמן עובד בשיטת "סרט רץ" ומאמן הרבה מתאמנים באותו היום, זה לא אומר שהוא מאמן טוב יותר. זה עלול לגרור יחס פחות אישי, כי קשה להתייחס באופן אישי ל- 8 מתאמנים שונים כל יום ולזכור עבור כל מתאמן מהם המטרות שלו והמגבלות שלו.

 

מה חשוב לבדוק במהלך אימון הניסיון עם המאמן?

-תחילה, המאמן צריך להיות אדם כריזמטי וכזה שיכול להעביר את ההאימון והתרגילים בצורה ברורה. מאמן כושר אישי צריך להיות אחד שיכול לדבר עם כל אדם ובשפה שלו ובעל קשרי אנוש טובים. יש לשים לב שלמאמן יש ביטחון במהלך האימון ולא מפחד מתגובות קשות של מתאמנים וכאשר לא נח למתאמן בתרגיל מסויים תמיד יש לו אלטרנטיבה מתאימה.

-מאמן כושר אישי חייב במהלך האימון להיות מרוכז אך ורק במתאמן ולא בכל מה שמסביב. לתת לך בתור לקוח הרגשה כאילו אך ורק אתה נוכח באיזור, בין אם זה בפארק, בים או בחדר הכושר. מאמן כושר אישי צריך להיות בעל ידע רחב ככל האפשר בכל תחומי הספורט, שתהיה לו תמיד תשובה לכל בעיה שצצה באימון ולא להתמהמה ולהפנות לגורמים אחרים. הוא צריך להבין בתזונה, פיזיאולוגיה, אנטומיה ובמיוחד בקניזיולוגיה.

-יש לשים לב שהמאמן מגיע מאובזר בצורה מספקת, כגון: משקולות/ גומיות/ TRX/ מדרגת אירובי/ דילגית ועוד.. על מנת שהאימון יהיה מגוון וימנע שיעמום או פגיעה בהתקדמות.

-חשוב מאוד שהמאמן ידע להקשיב לך במהלך האימון, ולא להגיד רק את מה שעולה לו בראש. להיות סוג של פסיכולוג, להבין ולהפנים את הבעיות שלך ולתת את העצות הטובות ביותר ברגעים המתאימים.

-כבר מהאימון הראשון רצוי שתהיה כימיה עם המאמן. קשר טוב עם המאמן הוא דבר חשוב מאוד ובמידה ומצאתם מאמן כזה, שמעבר לידע המקצועי שלו גם אכפת לו מההתקדמות האישית שלכם, מומלץ להישאר עמו לאורך זמן.

 

לסיכום:

בחירת מאמן כושר אישי היא משימה לא קלה. כאשר בוחרים מאמן, חשוב מאוד לשים לב לפן המקצועי ובאותה מידה לפן החברתי. כבר בשיחת הטלפון הראשונית, יש לשאול שאלות בנוגע להסמכות, ניסיון וידע לגבי תזונה. מומלץ להתחיל באימון ניסיון ולנסות לקבל רושם ראשוני על דרך הגשת האימון והצד החברתי של המאמן שהוא לא פחות חשוב. מאמן כושר אישי זה מישהו שהתרומה שלו לחיים שלך אמורה להיות מדהימה, הוא צריך להרגיש ולדעת לכוון אותך כדי שתמקסם את הפוטנציאל שלך בצורה הכי מהירה ויעילה. במידה ובאמת בא לך לשנות את החיים ובמידה ואתה רואה בבריאות שלך ערך עליון, אין ספק שזה משהו מומלץ לכל אחד, פשוט צריך לבחור את המאמן הנכון.

עבודה עם מאמן כושר אישי משמעה השקעת זמן וכסף ולכן, אם אתם לא מרוצים ממאמן הכושר שלכם, חשוב מאוד לא למרוח את הזמן.

במהלך השבועות הראשונים ערכו "בדק-בית" עצמי ושאלו את עצמכם את השאלה : האם אתם מרגישים שינוי כלשהו ומתחילים לראות תוצאות? אם התשובה חיובית התמידו, אם לא, אל תהססו לחפש מאמן אחר.

 

 מאת: צוות יועצי בילדפיט

 

 

 

 

 

 

 

 

חיזרו אליי

שם

שדה חובה

פרטיך נשלחו בהצלחה!

טלפון

שדה חובה

מייל

שדה חובה

אני מעוניין/ת לקבל עדכונים, הטבות ומבצעים מבילד פיט באמצעות מיילים, מסרונים או כל אמצעי אחר​​.

שדה חובה​

צרו קשר 

054-5500866

contact@buildfit.co.il

053-9533358

contact@buildfit.co.il

©בילד פיט/BUILDFIT

בניית אתרים - Codenet