מהן אפליקציות הריצה הטובות והמומלצות ביותר?

ענף הריצה הפך לפופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות במיוחד בישראל. יותר ויותר אנשים יוצאים מביתם לטובת ריצה קלה או ארוכה ומתישה ברחוב, בים או בפארק ליד הבית, ומכניסים קצת בריאות וכושר בסדר היום העמוס לעייפה. חלקם יוצאים לרוץ בבגדים קלים, בעוד אחרים משקיעים בלבוש ספורטיבי מתאים. בד בבד, התפתחות הטכנולוגיה, ובעיקר התקדמות הסמארטפונים והאפליקציות הסלולריות, הפכו אותם לחלק כמעט בלתי נפרד מהפעילות הספורטיבית הזו. אמנם רבים משתמשים בטלפונים כנגני מוזיקה בעת הריצה, אך ישנם כאלה שמפיקים מהמכשיר הנייד במהלך הריצה מנעד רחב של יישומים ותוכנות שמנטרות כל פרמטר מפעולת הריצה ומדווחות בזמן אמת על הזמן, המרחק, הקצב, רמת המאמץ ואפילו על מספר הקלוריות הנשרפות.

 

אז לטובת אלו שאוהבים לרוץ באופן קבוע, אספנו עבורכם מספר אפליקציות מובילות ומומלצות ש"יתבלו" לכם את הריצה.

 

Runkeeper

בין אם אתם רצים מקצועי, כתחביב או בכלל רוכבים באופניים, אפליקציה פופולרית זו תתאים לכם. עושה שימוש בטכנולוגיית ה GPS כדי לעקוב אחר מדדי הריצה, הרכיבה על האופניים ושאר פעילויות המאתגרות שאליהן תחליטו לצאת. מאפשרת מעקב נוח אחרי האימונים על מפה, ותיעוד מרחקים, המהירויות, הקלוריות הנשרפות (חישוב משוער, לפי משקלכם ומינכם), קצבי הריצה ונתונים נוספים, כשכל הנתונים יכולים להסתנכרן עם אתר האינטרנט של האפליקציה. ניתן גם לשתף את הנתונים לגבי האימון שלכם בפייסבוק, אם בא לכם להשוויץ. לאפליקציה אפשרויות מעקב אחרי ההתקדמות שלכם לאורך זמן, לפי מרחקים, קצבים, קלוריות ששרפתם, מהירות ריצה ממוצעת ועוד, את כולם תוכלו לנתח ולהשוות לאימונים קודמים שלכם או לסטטיסטיקות של חבריכם. קיימת אופציית צילום המאפשרת לרצים לצלם עצמם תוך כדי תנועה; בנוסף, הרצים שמשתמשים באפליקציה יכולים לעשות שימוש במסלולי ריצה פופולריים שהוסיפו רצים אחרים, כדי ליהנות מהנופים ומהדרכים שזכו לניקוד הגבוה ביותר.

 

Endomondo

מדובר באפליקציה עם אוריינטציה חברתית יותר. גם באנדומונדו תוכלו לעקוב אחרי המרחקים, הזמנים והמהירויות שלכם וגם לבנות לעצמכם מסלולים, לקבל סטטיסטיקות של כל האימונים שלכם, גם בסלולרי וגם באתר ובנוסף מציגה את הפעילויות הספורטיביות על גבי גרפים ידידותיים למשתמש, המציגים את ההתקדמות לאורך הזמן; האפליקציה עוסקת בגיוון ובירידה לפרטים הקטנים ביותר, בין אם מדובר בבניית תכנית ריצה אישית שתוכלו לייצר מאפס, במעקב אחרי צריכת הקלוריות היומית שלכם ובמצב השתיה, כחלק מתכנית תזונה אפקטיבית או בתמיכה בפעילויות ספורט נוספות מלבד ריצה. אבל אין ספק שייחודה של האפליקציה הוא באפשרות לשתף את החברים באופן מאוד פעיל, אפילו תוך כדי האימון וגם להכיר חברים חדשים שמתאמנים בצורה דומה לכם.תוכלו לעודד ולדרבן רצים שמתאמנים בזמן מסויים, ולקבל מהם עידוד דומה ואף לשלוח לחברים עקיצות שידרבנו אותם להתחרות בכם. תוכלו להשוות את הזמנים שלכם לזמנים של אחרים שרצים על אותו מסלול וכך להתאמץ ולהשתפר – גם אם אתם לא רצים באותו זמן. כמובן שאפשר לשתף את הכל גם ברשתות החברתיות. האפליקציה גם מנתחת את השירים שהמתאמן שומע ויכולה להגיד באיזה שיר המהירות שלו הכי גבוהה. אז אם אתם חזקים בקטע החברתי, זאת אפליקציית הריצה בשבילכם.

 

sport tracker

אפליקציה המאפשרת למדוד נתונים בזמן שאתם רצים, רוכבים או עוסקים בפעילויות ספורט אחרות. אם תשתמשו ברצועת דופק, האפליקציה תדע לקרוא את הנתונים ולהציג אותם. ניתן לעקוב אחר הנתונים באתר של sport tracker ולשתף את החברים בפייסבוק. לאפליקציה אופציות מצויינות של ניתוח הנתונים לאחר האימונים, כולל גרפים בחיתוכים שונים, מהירות ממוצעת, מהירות מכסימלית ועוד. ניתן להגדיר מהירות שמתחת לה האפליקציה תפסיק לנטר (auto pause), למשל – אם אתם מגיעים לרמזור ולא רוצים להכניס למעקב המהירות והמרחק את הזמן שבו לא רצתם ובמקרה שבו שוכחים ללחוץ על כפתור הstop בסיום הפעילות.

 

Runtastic

אפליקציית ריצה המשלבת אלמנטים כיפיים ומפתיעים. נוסף על המדדים השגרתיים כמו מרחק ומשקל, מתווספים לנו אלמנטים בדיוניים, שמקבילים את חווית הריצה לחוויית משחק מרתקת, השאובה מקונסולות המשחקים המוכרות. האפליקציה כוללת תכניות אימון קוליות, תיקיות מוסיקה מתאימות לרצים, גרפים מדויקים על התקדמות בקצב האימון ומידע על פעילות הלב, הזמנת שותפים לריצה, תחזית מעודכנת של מזג האוויר ואפשרויות תיוג גאוגרפיות.

 

Couch to 5k Runner

האפליקציה לוקחת את המטרה שהיא ריצה ומפרקת אותה למשימות וליעדים פשוטים. כשמה כן היא, עפ"י יוצרי האפליקציה ביכולתה לקחת אדם מהכורסה ולסגל לו יכולת ריצה של לפחות חמישה קילומטרים, באמצעות חלוקה ל-3 אימונים שבועיים על פני תקופה של שמונה שבועות: כל אימון הוא שילוב של הליכה בשילוב ריצה עם אינטרוולים. האפליקציה עוקבת אחרי המרחק וכן אחרי מס' הקלוריות של המתאמן וכוחה טמון בהגברה הדרגתית של סרגל המאמץ לאורך שמונת השבועות, אך לא בצורה שתאמץ מדי את המתאמן.

 

Nike+ Running

אחת האפליקציות המוכרות בעולם. אפליקציית ריצה המספקת את כל הסטטיסטיקות, ההיסטוריה ואפשריות השיתוף שאפשר לבקש. האפליקציה היא אחת המוצלחות ומלבד כל הפונקציות הרגילות שיש בשאר האפלקציות, ישנה אפשרות לבנות סרגל מאמצים לפי נתונים שאתם מכניסים כמו גובה, גיל ומשקל. יחד עם זאת, יש לאפליקציה זו כמה תכונות מיוחדות משלה. למשל, אם תשתפו בתחילת הריצה שלכם את הפעילות בפייסבוק,, תשמעו את ה"קהל" מריע ותקבלו מחיאות כפיים סוערות בכל פעם שמישהו יעשה לכם Like או יכתוב תגובה. בנוסף, ניתן לבחור שיר "ממריץ" שיופעל לקראת סיום הריצה שלכם, כדי שתקבלו את הדחיפה הנדרשת לסיים את הריצה בהצלחה הרצויה. האפליקציה יכולה לתייג באופן אוטומטי את מזג האוויר שהיה במהלך הריצה.

 

moves

היא האפליקציה בשביל מי שרק רוצה לשמור על אורח חיים בריא ויותר מזה. היא תמדוד לכם גם צעדים ומרחק במהלך היום (ללכת מהבית למינימארקט בקצה הרחוב, גם נחשב פעילות גופנית) ותגיד לכם מתי אתם נחים ומתי אתם שורפים קלוריות. מלבד זאת תקבלו שיאי הליכה וריצה והיכן הייתם בעזרת שיתוף פעולה עם גוגל מפות, ותדעו כמה קלוריות שרפתם.

 

לסיכום

תמצאו פתרון נוח לריצה עם האייפון תבחרו את האפליקציה החביבה עליכם ורוצו איתה, אך לפני הכל כדאי שתדעו איך לרוץ נכון, כדי שתממשו 100 אחוז מהפוטנציאל שבכם ושלא תחוו פציעה מהאימונים. אפליקציות הריצה מאפשרות אימון יעיל לאלו שכבר יודעים לרוץ למרחקים,אך יש בנינו כאלה שזקוקים ליד אנושית שמכוונת אותנו בצורה בטוחה ומהירה, שתזכיר לנו שצריך להתחיל להזיז את עצמנו, תבנה לנו תוכנית אישית בהתאם לרצונות שלנו, ותדרבן אותנו להשיג תוצאות.

 

 מאת: צוות יועצי בילדפיט

 

 

 

 

 

 

חיזרו אליי

שם

שדה חובה

פרטיך נשלחו בהצלחה!

טלפון

שדה חובה

מייל

שדה חובה

אני מעוניין/ת לקבל עדכונים, הטבות ומבצעים מבילד פיט באמצעות מיילים, מסרונים או כל אמצעי אחר​​.

שדה חובה​

צרו קשר 

054-5500866

contact@buildfit.co.il

053-9533358

contact@buildfit.co.il

©בילד פיט/BUILDFIT

בניית אתרים - Codenet